Dondurmalı Pasta

10.02.2021
Dondurmalı Pasta
FavoriteLoadingFavorilerime Ekle

Bir pasta düşünün, hiç pişirmiyorsunuz ve içinde dondurma var ve aşırı lezzetli oluyor. Sanki bir rüyadan bahsediyoruz değil mi? Ama rüya değil gerçek. Çat kapı misafiriniz mi geldi, canınız dondurma mı çekti, canınız hem dondurma hem de pasta mı istedi, işte çare ayağınıza geldi.
Görünümü gerçekten çok şık fakat hazırlaması çok çok çok kolay. Kimselere söylemeyiz merak etmeyin, varsın çok uğraştınız sansınlar.

Dondurmalı Pasta Tarifi İçin Malzemeler

 • Sıcak su
 • Toz şeker
 • Dondurma
 • Hazır toz kahve
 • Hazır rulo pasta

Dondurmalı Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Rulo pastaları paketten çıkartın ve yaklaşık 1,5 cm kalınlığında dilimleyin.
 2. Hazırladığınız bu dilimleri içini komple streç filmle kapladığınız yuvarlak ve derin bir kasenin içersinie yerleştirmeye başlayın. Tüm kanerları ve tabanı bu şekilde dilimlerle kaplayın.
 3. Bir bardağın içinde sıcak su, toz hazır kahve ve toz şekerle bir kahve hazırlayın. Bu kahveyi biraz ılınınca tabana ve kenarlara döşediğiniz kek dilimlerin üstüne gezdirerek güzelce ıslatın.
 4. Üstünü streç filmle kapatın ve buzlukta yarım saat bekletin.
 5. O beklerken dondurmayı buzluktan çıkartın ve biraz çözülmesini sağlayın.
 6. Yarım saatin sonunda kabınızı buzluktan çıkartın ve streç filmi açın. Eğer renk renk katmanlar yapmak istiyorsanız, dondurmayı renklerine göre sırayla kabın içine yerleştirin.
 7. En üstünü kalan rulo pasta dilimleriyle kapatın ve hazırladığınız kahveyle biraz daha ıslatın. Üstünü tekrar streç filme kapatıp buzluğa atın.
 8. Bu şekilde en az 1 saat beklettikten sonra, buzluktan çıkartın, kabı ters çevirin ve bir servis tabağına alın. Üzerindeki streç filmi çıkartın ve dilimleyerek servis edin.

Ne kadar beğendiniz?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.